Ušetřete

Ferrari 458 Italia pro Čínu

V Číně mají nejpočetnější obyvatelstvo, nejrychleji rostoucí ekonomiku, nejdelší zeď a nyní speciální model Ferrari určený pouze pro tamní trh.

V roce 2012 si Ferrari připomene 20. výročí od prvního modelu 348 TS v Číně. Na oslavu tohoto historického milníku postaví Ferrari za pár týdnů vůbec první stálou expozici mimo Maranello – Italia Center Shanghai World Expo Park. Na rozloze 900 čtverečních metrů bude Ferrari následující tři roky vystavovat nejlepší vozy z maranellského továrního muzea. Spolu se současnými i minulými modely Ferrari budou návštěvníci seznámeni s bohatým výběrem obrázků a videí vyrobených speciálně pro tuto výstavu.


Autor: Ferrari

458 Italia China 20th Anniversany Special Edition

Dalším důležitým prvkem pro 20. výročí oslav je zavedení speciální edice Ferrari 458 Italia v počtu pouhých 20 vozů určených výhradně pro čínský trh. Vozy se vyznačují jedinečnými čínskými prvky a novou barvou s názvem Marco Polo Red, vyvinutou speciálně pro tento exkluzivní vůz, který bude předložen na inauguraci výstavy Ferrari v Expo parku.


Autor: Ferrari

458 Italia China 20th Anniversary Special Edition 

Nejnápadnější prvkem exteriéru vozu je zlatý drak na přední kapotě a černé pruhy se zlatým lemem táhnoucí se přes kapoty, střechu vozu a také na bocích. Rovněž kola jsou lakována zlatým odstínem. Obraz stoupajícího draka a vzpínajícího se koně na přední kapotě se doplňují a jsou završením celkového designu. Symboly mají odrážet čínskou kulturu, stejně jako neustálé inovace vozů Ferrari.Tyto motivy najdeme i v interiéru spolu s plaketou 20th Anniversary Special Edition.

Tomáš Čanda

Tomáš Čanda

Šéfredaktor TopDrive.cz odpovědný za veškerý redakční obsah. Automobily byly jeho koníčkem už od dětství, nyní jsou láskou na plný úvazek.

Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem