Ušetřete

Jezdci Ferrari nafasovali Jeepy

Ve formulové stáji Ferrari se rozdávaly nové služební vozy. Jezdci Fernando Alonso a Felipe Massa dostali ty nejsilnější verze Grand Cherokee.

Samozřejmě se kolem předání služebních vozů musel udělat trochu humbuk, aby reklamě bylo učiněno za dost. Ptáte se, proč jezdci Ferrari jezdí v Jeepech? Protože pod italský Fiat spadá kromě Ferrari a Maserati také Chrysler. Alonso a Massa už mají ve svých garážích Ferrari 458 Italia, Maserati Gran Cabrio a malé Fiaty Abarth, takže dalším vozem musel být Jeep, a to rovnou ten nejsilnější. Jedná se o verze SRT8 vybavené motory V8 Hemi s výkonem 344 kW (468 k). Takhle nadupaný Grand Cherokee atakuje stovku za 5 sekund a dech mu dojde až ve 260 km/h. Jezdci mají své Jeepy patřičně vyzdobené firemními barvami. Odstín laku je Ferrari červená Rosso Corsa. Běžní smrtelníci si na evropské verze SRT8 budou muset chvíli počkat. V Evropě se „esertéosmičky“ začnou prodávat v květnu.


Autor: Jeep

Alonso a Massa u nových služebních vozů

Tomáš Čanda

Tomáš Čanda

Šéfredaktor TopDrive.cz odpovědný za veškerý redakční obsah. Automobily byly jeho koníčkem už od dětství, nyní jsou láskou na plný úvazek.

Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem