Ušetřete

Nissan 370Z s omlazenou tváří

Má-li vaše 350Z či 370Z už dost šrámů z okruhových šarvátek, pak je nejvyšší čas jej vyměnit za čerstvý kus. Model 370Z přichází pro tento rok s faceliftem. Ten se dotkl víceméně jen vzhledu, takže z pohledu techniky zůstalo vše při starém.

Na začátek vás můžeme hned uklidnit, motor žádnou změnou neprošel. Pořád je to ten hrubián s 6 válci a výkonem 241 kW (328 k). Oba typy převodovek, jak manuální, tak automatická, zůstaly v nabídce. Drobné změny se odehrály na podvozku, aby autu lépe vyhovovaly evropské silnice. Podobně na tom byl loňský 370Z GT Edition. Facelift přinesl LED denní svícení v předním nárazníku, jiný design kol Rays a červeně lakované brzdy pro vozy vybavené sportovním paketem. Do vzorníku barev karoserie přibyly dva nové odstíny červené a modré (Magma Red aMidnight Blue). Faceliftovaný model by se měl začít prodávat v USA během léta, následně pak i v Evropě.

Tomáš Čanda

Tomáš Čanda

Šéfredaktor TopDrive.cz odpovědný za veškerý redakční obsah. Automobily byly jeho koníčkem už od dětství, nyní jsou láskou na plný úvazek.

Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem