Aston Martin

Aston Martin Lagonda Limited je britská automobilka se sídlem v Gaydon, Warwickshire v Anglii, založená roku 1913 Lionelem Martinem a Robertem Bamfordem. Od roku 1994 byla majitelem továrny americká automobilka Ford Motor Company. V březnu roku 2007 byla automobilka prodána britskému konsorciu Prodrive.

Nejslavnějším vozem je asi Aston Martin DB 5, které si zahrálo v bondovkách a velice tím značku proslavilo. Později bylo vyráběno ve vylepšené verzi DBS. V roce 1994 začal být vyráběn nový model DB 7 Vantage. Poté přichází V12 Vanquish a Vanquish S, který si zahrál v bondovce Dnes neumírej. Vanquish S má oproti Vanquishi vylepšený výkon z max. rychlosti 300 km/h na 330 km/h, zrychlení z nuly na sto nastává za 4,9 sekundy, tomuto modelu byly také přidány přední spoilery. Jeho výroba skončila v roce 2007, kdy ho nahradil model DBS, který vychází z modelu DB5 a DBS z roku 1980. Tento model si zahrál v bondovce Casino Royale. Z nuly na sto zrychlí za 4,1 sekundy a jeho maximální rychlost je 307 km/h. Automobily Aston Martin se vyrábějí ve Velké Británii v Gaydonnu. Automobilka si zakládá na exkluzivitě a detailním propracováním každého vozu, což dává každému vozu jedinečnou originalitu.

Modely Aston Martin na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

Přehled luxusních novinek na IAA Frankfurt 2015

Přinášíme vám rychlý přehled luxusních a sportovních vozů, které se představí ve dnech 17.-27. září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

VIDEO: Aston Martin Vantage GT12 na Nürburgringu

Aston Martin Vantage GT3 alias GT12 se proháněl po Nürburgringu. Koukněte, jak funguje na závodní trati a zaposlouchejte se do řezavého zvuku jeho dvanáctiválce.

Aston Martin DB9 GT – více koní a karbonu

Na model DB9 už trochu sedá prach, který se Aston Martin snaží setřít verzí GT. Třicet koní výkonu navíc a drobné optické korekce pomocí uhlíkových vláken to ale nevytrhnou.

Aston Martin Vantage GT3 – závodění má v krvi

Všichni známe ta auta, která v nás mají vyvolat chuť na pořádnou okruhovou řežbu. Tenhle Aston Martin patří mezi ně. Pod kapotou mu tepe atmosférický dvanáctiválec a exkluzivitu zaručuje výroba omezená na pouhých 100 vozů.

Sportovní auta s manuální převodovkou – je jich čím dál tím méně

Manuální převodovky mizí ze sportovních aut jako čokoládová poleva z nanuku uprostřed parného dne. Přinášíme vám přehled posledních mohykánů s pohonem zadních popř. všech kol, ve kterých najdete tři pedály a fofrklacek. Tady jsou.
Archiv článků s nálepkou Aston Martin