Audi

Audi (AUDI AG) je německá společnost, která se zabývá výrobou luxusních automobilů, sídlí v Ingolstadtu v Bavorsku. Je součástí skupiny Volkswagen Group a patří k nejstarším výrobcům automobilů v Německu. Znakem Audi jsou 4 propojené kruhy, které symbolizují čtyři různé výrobce automobilek – Audi, DKW, Horch a Wanderer. V roce 2009 společnost vyrobila 933 tisíc automobilů (včetně 1 200 pod značkou Lamborghini)

V roce 1899 založil August Horch v Kolíně – Ehrenfeldu firmu A. Horch & Cie. Přesně 2 roky trvalo, než z výrobní linky vyjel první automobil Horch. Měl dvouválcový, naležato uložený motor o výkonu 4 – 5 koní. Tento vůz slavil velké úspěchy a v roce 1904 byla zahájena sériová výroba. Zakladatel automobilky měl problémy se svou firmou a proto se rozhodl v roce 1909 odejít. Horch odchází a zakládá nový podnik. Netrvalo dlouho a světu se představila Audiwerke GmbH.

Modely Audi na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

Na návštěvě v největší a nejmodernější prodejně Audi v ČR

Velikostí a vybavením aspiruje showroom Audi v Praze-Kunraticích na vlajkovou loď mezi prodejnami Audi ve střední a východní Evropě. Součástí komplexu je servisní zázemí s vybavením pro elektrickou mobilitu. Velkou novinkou je také prodejní koncept Audi Sport.

Audi RS6 Avant performance & RS7 Sportback performance

Ještě více síly pro modely RS6 Avant a RS7 Sportback. Pod novým doplňkovým označením „performance“ se ukrývá výkon 445 kW a točivý moment až 750 Nm.

Audi A4 (2016) zná své české ceny

Audi spouští předprodej nové generace modelové řady Audi A4, která je hned od začátku nabízena ve dvou karosářských variantách, A4 a A4 Avant. Zákazníci mohou objednávat oba modely ve třech výbavových liniích a na výběr mají rozmanité možnosti individualizace. Ceny nového modelu na českém trhu začínají na částce 799 900 Kč.

Petrolheadovo pozdní odpoledne s S4, M3 a GT86

Rychlé postřehy z intenzivních chvilek za volanty sportovních vozů. V hlavních rolích neviditelný kombík z Ingolstadtu, embryo nejúspěšnějšího závoďáku v kategorii cestovních vozů a vnučka hachi-roku.

Audi S4 – rodinný sporťák s V6 TFSI o výkonu 260 kW

S premiérou nové generace A4 přichází zároveň sportovní model S4. Audi se při použití nového balení a nových součástek drželo tradičního receptu – pohonu všech kol quattro, decentního designu a nejnovější techniky v oblastech motoru, podvozku a informačních systémů.
Archiv článků s nálepkou Audi