Chevrolet

Chevrolet je americká firma vyrábějící auta založená v roce 1911 Louisem Chevroletem a Williamem Durantem. V roce 1915 však mezi Chevroletem a Durantem došlo k roztržce a Louis Chevrolet Durantovi svůj podíl ve firmě prodal. O rok později William Durant sloučil Chevrolet Motor Car Company s koncernem General Motors. Od roku 2004 mají na kapotě logo Chevroletu také vozy Daewoo a v zemích Jižní Ameriky také modely prodávané v Evropě pod značkou Opel – například Corsa, Astra či Vectra.

Modely na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

Auto na dvě věci – na nic a na parádu

Mezi krásou a praktičností je nepřímá úměrnost, i když vnímání ladných křivek a počtu odkládacích přihrádek je subjektivní. Existují ale auta, u kterých je na první pohled jasné, do jaké „škatulky“ patří. S jedním takovým jsem se právě setkal.

Chevrolet Camaro (2016) – osmistupňový automat a čtyřválec turbo

Americký muscle car nebyl nikdy letargický, ale vždy bylo co zlepšovat. Modelový ročník 2016 má více síly, méně kilogramů a menší chuť po benzínu. Největší změnou je zavedení osmistupňové automatické převodovky a i čtyřválcového přeplňovaného motoru.

Chevrolet Corvette Z06 C7.R Edition – marketingový podfu(c)k

Dle názvu a vzhledu edice Z06 C7.R by si nejeden fanda mohl myslet, že tohle auto si leccos bere ze závodního oddělení Corvette Racing. Je to sice ta nejrychlejší současná Corvette, ale závodní díly byste v ní hledali marně.

Chevrolet Camaro COPO – dragster pro rok 2015 se ukáže na SEMA

Model určený pro závody na ¼ míle je k vidění právě v těchto dnech na výstavě SEMA show v Las Vegas. Chevrolet vyrobí pouhých 69 vozů.

Chevrolet Corvette Z06 – Kentucky Fried Corvette

Chevrolet se chlubí, že aktuálně nejsilnější Corvette – verze Z06 byla vyvíjena společně se závodní verzí C7.R. Pojďme se na street legal track car podívat trochu blíže a porovnejme rozdíly mezi ním a závodním vozem.
Archiv článků s nálepkou Chevrolet