Dodge

Dodge je americká značka vyrábějící automobily, SUV a kamiony, která je pod koncernem Chrysler LLC prodávána ve více než 60 různých zemí. 

Byla založena roku 1900 jako Dodge Brothers Company, aby zásobovala rostoucí automobilový průmysl v Detroitu. Svoje vlastní vozy začali vyrábět až roku 1914. Roku 1928 byla značka prodána společnosti Chrysler Corporation, 1998–2007 prošla krátkodobým DaimlerChrysler jako část Chrysler Group a nyní je součástí Chrysler LLC.

Zdroj: Wikipedia

Články          

VIDEO: Jak se myje Dodge Challenger Hellcat

Umýt si vlastní káru je radost. Nebo je lepší to nechat na někom druhém, kdo to udělá za vás? Inspirací by mohlo být následující video.

Dodge Viper ACR – jedovatější než kdy dříve

Vypadá nabušeně, skoro jako závodní auto. Popravdě, Viper ACR tak jen nevypadá, on nabušený je a k závodům nemá daleko. Dodge ho připravil pro okruhově orientované zákazníky. Jízda v běžném silničním provozu je s ACR překvapivě legální.

VIDEO: Povedená reklama společnosti Pennzoil

Dodge Challenger SRT Hellcat se jeví jako ideální prostředek k jízdě, která by za určitých okolností, kdyby se nepřimhouřily obě oči, mohla být kvalifikována jako obecné ohrožení – rozhodně alespoň pro zadní pneumatiky.

10 sportovních aut, nad kterými jste v 90. letech slintali

Hrály ve filmech a následně i ve vašich snech a představách. Psalo se o nich v časopisech a jejich plakáty visely v dětských pokojích i garážích. Řeč je o automobilových hrdinech z dob kazetových přehrávačů.

Sportovní auta s manuální převodovkou – je jich čím dál tím méně

Manuální převodovky mizí ze sportovních aut jako čokoládová poleva z nanuku uprostřed parného dne. Přinášíme vám přehled posledních mohykánů s pohonem zadních popř. všech kol, ve kterých najdete tři pedály a fofrklacek. Tady jsou.
Archiv článků s nálepkou Dodge