Jaguar

Jaguar Cars Limited, zkráceně Jaguar, je britská automobilová firma zabývající se výrobou luxusních a sportovních automobilů, sídlící v Coventry v Anglii. Byla založena v roce 1922 Sirem Williemem Lyonsem a Williamem Walmsleym jako Swallow Sidecars Company, před přechodem na výrobu automobilů zaměřenou na výrobu motocyklových sajdkár. Na Jaguar Cars Limited byla přejmenována v roce 1945. 

V roce 1966 podnik splynul s koncernem British Motor Corpoation, který se v roce 1968 spojil s výrobcem nákladních vozů Leyland a vytvořil koncern British Leyland Motor Corporation. V něm Jaguar setrval do roku 1984, kdy došlo k osamostatnění automobilky. Krátké období nezávislosti skončilo v roce 1989, když Jaguar koupil americký nadnárodní koncern Ford. V roce 2008 koupila Jaguar, společně s britskou automobilkou Land Rover, za 2,3 miliardy dolarů indická společnost Tata Motors.

Modely Jaguar na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

Jaguar F-Type Project 7 – první vlaštovka z nového oddělení speciálních vozů

Fantastický roadster F-Type přichází v ještě lepším balení. Je odkazem nejen na minulost, ale také příslibem do budoucnosti, neboť je prvním vozem nově vzniklého oddělení Jaguar Land Rover Special Operations. Project 7 je nabízen s větším výkonem, více karbonovými díly a v omezeném počtu.

Ženevské okénko – nejluxusnější a nejrychlejší automobily

Přinášíme vám přehled těch „nej“ automobilových novinek – od Bugatti po Rolls-Royce, které se právě nyní představují na ženevském autosalonu.

Jaguar XFR-S Sportbrake řeší rodinnou otázku výkonem

Touha vlastnit auto s výkonem více jak 500 koní je skvělý nápad, který zbledne ve chvíli, když potřebujete přivézt pračku. Ti chytřejší mají pro takové případy druhý vůz. Ti pragmatičtější z nás si koupí super-kombi. Právě té druhé skupině řidičů má Jaguar konečně co nabídnout.

10 nejlepších sportovních aut pro rok 2014

Pokud nechcete zůstat pozadu, pak pro letošek budete muset „přezbrojit“ váš vozový park. Každé auto z této desítky vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři při jízdě po silnici, ale marné nebude ani na okruhu. Ve výběru najdete Němce, Japonce, Brity, Italy i Američany. Že by světová válka výkonů? To si pište.

VIDEO: Odpověď Jaguaru na slepice od Mercedes-Benz

Pamatujete reklamu Mercedesu na podvozek Magic Body Control nové třídy S, kde hlavní roli měly slepičky? Jaguar odpověděl po svém a vtipně.
Archiv článků s nálepkou Jaguar