Ušetřete

Jaguar

Jaguar Cars Limited, zkráceně Jaguar, je britská automobilová firma zabývající se výrobou luxusních a sportovních automobilů, sídlící v Coventry v Anglii. Byla založena v roce 1922 Sirem Williemem Lyonsem a Williamem Walmsleym jako Swallow Sidecars Company, před přechodem na výrobu automobilů zaměřenou na výrobu motocyklových sajdkár. Na Jaguar Cars Limited byla přejmenována v roce 1945. 

V roce 1966 podnik splynul s koncernem British Motor Corpoation, který se v roce 1968 spojil s výrobcem nákladních vozů Leyland a vytvořil koncern British Leyland Motor Corporation. V něm Jaguar setrval do roku 1984, kdy došlo k osamostatnění automobilky. Krátké období nezávislosti skončilo v roce 1989, když Jaguar koupil americký nadnárodní koncern Ford. V roce 2008 koupila Jaguar, společně s britskou automobilkou Land Rover, za 2,3 miliardy dolarů indická společnost Tata Motors.

Modely Jaguar na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

Jaguar XE – přehled motorizací

Jaguar se vrací do vysoce konkurenčního prostředí sedanů střední třídy, kde dominují Audi A4, BMW 3 a Mercedes-Benz C. Britská značka přichází s poměrně širokou paletou motorizací, kde nechybí dieselové motory.

Jaguar XE – britská ofenziva ve střední třídě

Britská ikona Jaguar oficiálně ukázala svého nejmenšího zástupce v modelové řadě. Jde o nástupce modelu X-Type z let 2001–2009. Automobilka by na „ixko“ raději zapomněla, neslo totiž punc překopaného Mondea, na jehož základu vzniklo. Nové XE má design od Iana Calluma a technika je svébytné konstrukce.

VIDEO: Je tam manuál nebo automat?

Po Nürburgringu se prohání Jaguar F-Type roadster, ve kterém by automobilka měla testovat manuální převodovku. Je tomu skutečně tak? Nastražte uši a poslouchejte.

Jaguar Lightweight E-Type – nové padesát let staré auto

Upozornění: tento článek je určen pouze milovníkům starých aut, opravdovým entusiastům, kterým koluje v žilách benzín místo krve.

Jaguar F-Type Project 7 – první vlaštovka z nového oddělení speciálních vozů

Fantastický roadster F-Type přichází v ještě lepším balení. Je odkazem nejen na minulost, ale také příslibem do budoucnosti, neboť je prvním vozem nově vzniklého oddělení Jaguar Land Rover Special Operations. Project 7 je nabízen s větším výkonem, více karbonovými díly a v omezeném počtu.
Archiv článků s nálepkou Jaguar