Jaguar

Jaguar Cars Limited, zkráceně Jaguar, je britská automobilová firma zabývající se výrobou luxusních a sportovních automobilů, sídlící v Coventry v Anglii. Byla založena v roce 1922 Sirem Williemem Lyonsem a Williamem Walmsleym jako Swallow Sidecars Company, před přechodem na výrobu automobilů zaměřenou na výrobu motocyklových sajdkár. Na Jaguar Cars Limited byla přejmenována v roce 1945. 

V roce 1966 podnik splynul s koncernem British Motor Corpoation, který se v roce 1968 spojil s výrobcem nákladních vozů Leyland a vytvořil koncern British Leyland Motor Corporation. V něm Jaguar setrval do roku 1984, kdy došlo k osamostatnění automobilky. Krátké období nezávislosti skončilo v roce 1989, když Jaguar koupil americký nadnárodní koncern Ford. V roce 2008 koupila Jaguar, společně s britskou automobilkou Land Rover, za 2,3 miliardy dolarů indická společnost Tata Motors.

Modely Jaguar na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

Jaguar XF – tak trochu jiný manažerský sedan

Automobily značky Jaguar nejsou pro každého, i když s nabídkou dieselových motorů se snaží nalákat alespoň část zákazníků, kteří by si jinak koupili vůz německé výroby. Čtěte, v čem je modelový ročník 2016 jiný a kolik za něj zaplatíte.

Jaguar XF 2016 – prostornější, lehčí a více XE

Do modelového roku 2016 vstoupí XF s větším obsahem hliníku ve své karoserii, lepší aerodynamikou a větší optickou spřízněností s menším modelem XE.

Jaguar XK – osmiválcový elegán se udržel ve výrobě bezmála 20 let

Komfortem navázal na model XJS, elegancí na model E-Type a rychlostí musel držet krok s Mercedesem a Maserati. Jaguar XK na téměř dvacet let definoval kategorii vozů Gran Turismo. Čtěte jeho životopis.

10 nejrychlejších kombíků

Jsou to sice rodinná auta, ale každé Porsche se před nimi třese strachy. Tahle auta mají výkony skutečných sporťáků a umí letět rychlostí 250 km/h a víc. Protože jste fajnšmekři, dali jsme pro vás dohromady desítku nejrychlejších kombíků posledních dvaceti let.

Jaguar XE – přehled motorizací

Jaguar se vrací do vysoce konkurenčního prostředí sedanů střední třídy, kde dominují Audi A4, BMW 3 a Mercedes-Benz C. Britská značka přichází s poměrně širokou paletou motorizací, kde nechybí dieselové motory.
Archiv článků s nálepkou Jaguar        
Ušetřete