Ušetřete

kabriolet

Kabriolet (cabriolet) je otevřený osobní automobil se sklápěcí střechou. Střecha může být plátěná nebo pevná z oceli nebo jiných materiálů. V případě pevné střechy se užívá také označení Kupé kabriolet (CC). 

Střecha může být snímána strojně, kdy se skládá do zavazadelníku automobilu, nebo ručně, kdy se sejme buď vcelku, nebo se rozebere na části (v této variantě většinou není řešeno převážení střechy, takže je nutné ji nechat doma – tato varianta střechy se nazývá hardtop). 

Tvary karoserie kabrioletu většinou vychází z karoserie kupé, proto má nejčastěji dvoje dveře. Nevýhodou oproti kupé bývá větší váha vozu a menší zavazadelník. Vůz bývá často řešen jako dvoumístný s dalšími dvěma nouzovými sedadly. 

Supersportovní kabriolety bývají často označeny „Spider“ nebo „Spyder“. Kabriolet pouze se dvěma sedadly, pro řidiče a spolujezdce, se nazývá roadster. Typickým roadsterem jsou například Mazda MX-5 nebo BMW Z3 nebo Z4.

Zdroj: Wikipedia

Články          

Alpy, třikrát v BMW M3 a pokaždé jinak

Hřejivé slunce, hudba osmdesátých let linoucí se z rádia a zpívající benzínový motor v nekonečných sériích zatáček. Tak by se dal popsat motoristický ideál, ke kterému jsme v závěru léta měli možnost přičichnout. Naše příběhy se odehrávají v Rakousku, Itálii a Německu, v různých generacích vozů divize ///M.

Mazda MX-5 – čtvrtá generace ikonického roadsteru představena

Mazda dnes ráno odhalila zcela novou Mazdu MX-5 v Barceloně a zároveň na dvou podobných akcích v Japonsku a v USA. Čtvrtá generace modelu je dalším zástupcem značky vyvedeným v designu KODO. Prodeje v Evropě začnou v roce 2015.

BMW M4 cabrio – úspěšné pokračování

Předchozí generace M3 končila výrobu v karosářské verzi kabriolet, kterého se prodalo přes 16 tisíc kusů. Podívejte, jaké předpoklady má nová M4 cabrio k tomu, aby navázala na úspěchy předchozích generací.

Aston Martin V12 Vantage S Roadster – čisté emoce

S nápisem Hand built in England, atmosférickým dvanáctiválcem a otevřeným nebem nad hlavou přijíždí poslední počin z dílen Aston Martin.

Audi S3 – čtyřikrát jinak

V Ingolstadtu se trochu nenápadně rozhodli, že vytvoří hned čtyři deriváty svého peprného modelu S3. Jaké to jsou a který si vybrat? Čtěte našeho průvodce.
Archiv článků s nálepkou kabriolet