Ušetřete

kabriolet

Kabriolet (cabriolet) je otevřený osobní automobil se sklápěcí střechou. Střecha může být plátěná nebo pevná z oceli nebo jiných materiálů. V případě pevné střechy se užívá také označení Kupé kabriolet (CC). 

Střecha může být snímána strojně, kdy se skládá do zavazadelníku automobilu, nebo ručně, kdy se sejme buď vcelku, nebo se rozebere na části (v této variantě většinou není řešeno převážení střechy, takže je nutné ji nechat doma – tato varianta střechy se nazývá hardtop). 

Tvary karoserie kabrioletu většinou vychází z karoserie kupé, proto má nejčastěji dvoje dveře. Nevýhodou oproti kupé bývá větší váha vozu a menší zavazadelník. Vůz bývá často řešen jako dvoumístný s dalšími dvěma nouzovými sedadly. 

Supersportovní kabriolety bývají často označeny „Spider“ nebo „Spyder“. Kabriolet pouze se dvěma sedadly, pro řidiče a spolujezdce, se nazývá roadster. Typickým roadsterem jsou například Mazda MX-5 nebo BMW Z3 nebo Z4.

Zdroj: Wikipedia

Články          

Porsche Boxster Spyder – vítězství hmotnosti nad luxusem

Většinou je to přesně naopak – luxusní výbava je zabijákem hmotnosti a tedy i jízdních vlastností, ne však v případě odlehčeného Boxsteru. Manuálně ovládaná střecha, žádné audio ani klimatizace! A samé lepší komponenty.

Kupujeme Audi TT Roadster

Krátce před koncem roku 2014 jsme vám přinesli reportáž z oficiálního českého představení coupé řady TT, nyní přichází na náš trh jeho otevřená verze Roadster. Zkoušeli jsme, na kolik korun přijde střídmě vybavený model.

Přehled žhavých automobilových novinek – jaro 2015

S příchodem jara můžete v České republice očekávat pěknou řádku zajímavých a rychlých aut. Vedle špičkových sportovních vozů a SUV najdete v přehledu několik „lidovek“ z kategorie hothatch. Tahle sezóna bude pěkně rychlá.

Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé Nighthawk Limited Edition

U rollse se vzhlédli v technologii stealth. Kabriolet Drophead Coupé se totiž nesnaží dávat svůj luxus okázale najevo, naopak chce být nenápadný. Omezená edice je určena Amreričanům.

Alfa Romeo 4C Spider se nosí nahoře bez

Dvoumístnému coupé uřízla Alfa střechu a nahradila ji odnímatelným plátěným panelem. Výkony zůstaly stejné, design víceméně také. Nové jsou barvy a výfuk můžete mít od věhlasného Akrapoviče.
Archiv článků s nálepkou kabriolet