Ušetřete

kabriolet

Kabriolet (cabriolet) je otevřený osobní automobil se sklápěcí střechou. Střecha může být plátěná nebo pevná z oceli nebo jiných materiálů. V případě pevné střechy se užívá také označení Kupé kabriolet (CC). 

Střecha může být snímána strojně, kdy se skládá do zavazadelníku automobilu, nebo ručně, kdy se sejme buď vcelku, nebo se rozebere na části (v této variantě většinou není řešeno převážení střechy, takže je nutné ji nechat doma – tato varianta střechy se nazývá hardtop). 

Tvary karoserie kabrioletu většinou vychází z karoserie kupé, proto má nejčastěji dvoje dveře. Nevýhodou oproti kupé bývá větší váha vozu a menší zavazadelník. Vůz bývá často řešen jako dvoumístný s dalšími dvěma nouzovými sedadly. 

Supersportovní kabriolety bývají často označeny „Spider“ nebo „Spyder“. Kabriolet pouze se dvěma sedadly, pro řidiče a spolujezdce, se nazývá roadster. Typickým roadsterem jsou například Mazda MX-5 nebo BMW Z3 nebo Z4.

Zdroj: Wikipedia

Články          

Alfa Romeo 4C Spider se nosí nahoře bez

Dvoumístnému coupé uřízla Alfa střechu a nahradila ji odnímatelným plátěným panelem. Výkony zůstaly stejné, design víceméně také. Nové jsou barvy a výfuk můžete mít od věhlasného Akrapoviče.

Bentley Grand Convertible – zatím jako koncept

Bentley na Autoshow v Los Angeles představil koncept vrcholného kabrioletu s výstižným názvem Grand Convertible. Výkladní skříň britské manufaktury je jako lakmusový papírek testující reakce potencionálních zákazníků.

Ferrari F60 America – deset exkluzivních kusů pro USA

Ferrari je jedním z těch výrobců, kteří nemají problém vyrábět speciální vozy mimo standardní modelovou řadu. Přesně takovým je F60 America určená pouze pro Spojené státy americké. A je to hodně exkluzivní a drahá záležitost.

Porsche 911 Carrera GTS – Gran Turismo Sport opět na scéně

Máte sportovního ducha, když uvažujete nad 911 Carrerou S? Přemýšlení vám ulehčí nově představená verze GTS. Ta bude k mání jako coupé, kabriolet, s pohonem všech kol, s manuální i automatickou převodovkou.

Ferrari 458 Speciale Aperta

Před rokem představilo Ferrari na frankfurtském autosalonu odlehčenou verzi 458 Speciale. Letos má v Paříži premiéru odlehčený Spider pojmenovaný jako Speciale Aperta. Co říct k jeho schopnostem? Snad jen, že na testovací trati Fiorano prý zajede stejný čas jako coupé.
Archiv článků s nálepkou kabriolet