Lamborghini

Italská společnost Automobili Lamborghini S.p.A. známá jen jako Lamborghini, je výrobcem vysoce výkonných supersportovních automobilů. V současnosti je dceřinou společností Audi. Sídlí v italském městečku Sant'Agata Bolognese a vyrábí v Boloni. 

Společnost založil v roce 1962 Ferruccio Lamborghini (1916–1993). Pro firmu navrhovali nebo navrhují vozy proslulí designeři a návrhářské firmy jako Franco Scaglione, Touring of Milan, Zagato, Mario Marazzi, Bertone, ItalDesign, Marcello Gandini a Luc Donckerwolke.

Jako úspěšný podnikatel vlastnil Ferruccio Lamborghini vozy Maserati a Ferrari, se kterými však nebyl nikdy úplně spokojen. Existuje více verzí příběhů o vzniku firmy. Základem většiny z nich je spor Enza Ferrariho s Lamborghinim, po němž se Ferrucio rozhodl vyrábět vlastní vozy a konkurovat tak Ferrari. Podle Lamborghiniho syna došlo ke sporu v továrně Ferrari, kam si šel Lamborghini stěžovat na kvalitu spojky ve svém voze Ferrari 250GT. Enzo Ferrari na stížnost reagoval podrážděně a prohlásil, že Lamborghini může maximálně jezdit traktorem, když neumí jezdit autem.

Modely Lamborghini na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

VIDEO: Několik důvodů, proč upřednostnit Huracán LP 580–2 před čtyřkolkou

Jestli vás nepřesvědčí tohle video, tak pak už asi nic. Volume doprava.

Lamborghini Huracán LP 580–2 – troufáte si zatahat býka za ocas

Označení LP 580–2 mluví jasně: „jsem zadokolka s výkonem 580 koní“. O něco méně výkonnější, nepatrně pomalejší a také levnější Huracán se zanedlouho ukáže světu. Očekávání fanoušků jsou velká – ve hře je lepší jízdní zážitek.

Ferrari 488 Spider vs. Lamborghini Huracán Spyder

Obě italské továrny na sny představily ve Frankfurtu nové modely bez střechy, a tak je nejvyšší čas je podrobit papírovému srovnání. Vyplatí se Lamborghini zůstat u atmosférického motoru, nebo se také mělo vydat cestou přeplňování?

Lamborghini Huracán LP 610–4 Spyder – emoce s větrem ve vlasech

Spyder disponuje novými technickými finesami jako Huracán modelového roku 2016. Mezi ně patří systém vypínání jednotlivých válců v kombinaci se systémem start/stop a elektronicky řízený pohon všech kol. Koho to ale zajímá, když je tady atmosférický desetiválec s výkonem 610 koní!

Přehled luxusních novinek na IAA Frankfurt 2015

Přinášíme vám rychlý přehled luxusních a sportovních vozů, které se představí ve dnech 17.-27. září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.
Archiv článků s nálepkou Lamborghini