Land Rover

Land Rover je název britské automobilky vyrábějící terénní a víceúčelová vozidla.

Název Land Rover patřil původně automobilu z roku 1948 inspirovanému vojenským Jeepem – průkopníkovi terénních 4×4 vozidel pro civilní použití. Land Rover byl postaven na podvozku zmíněného Jeepu a díky kvalitní karoserii si vybudoval reputaci odolného vozidla i ve velice náročných podmínkách. 

Jedním z nejúspěšnějších vozů značky je Discovery. Dnes už je ve výrobě jeho čtvrtá generace. Velký úspech zaznamenal i Range Rover Sport. Autoři prvního modelu jsou Maurice a Spencer Wilks. V roce 2004 byla představena studie Range Stormer. Podle Land Roveru jde o nejsportovňejší model, jaký kdy společnost vyrobila. Byl na něm odprezentován systém Terrain Response, což byla v roce 2004 světová novinka. Tomuto patentu se dnes žádná automobilka nepřibližuje.

Modely Land Rover na TopDrive.cz

Zdroj Wikipedia

Články          

VIDEO: Drž sešlápnutý plyn a důvěřuj autu

To radí bývalá rally závodnice Minna Sillankorva muži, který sedí za volantem nejsilnějšího Range Roveru a má minimum zkušeností s jízdou na sněhu a ledu.

Jaguar Land Rover Experience – kočky by žraly naftu

Jaguar Land Rover pořádal na polygonu Autodromu Most akci zvanou Experience, kde si zákazníci vyzkoušeli aktuální modely a to i v krizové situaci. My jsme se akce s chutí zúčastnili a došli jsme k překvapivému závěru, že Jaguarům sluší dieselové motory. Jak se něco takového mohlo stát? Čtete naše postřehy.

Range Rover Evoque Cabrio – auto, které nikdo nepotřebuje

Jeep Wrangler, Mercedes-Benz G nebo Land Rover Defender mohou mít plátěnou stahovací střechu. Proč je to v případě těchto vozů více přirozené než u módního Evoque? Nemělo by to být spíše naopak?

Land Rover má schopnost vidět za přívěs

Díky zpětné kameře máme přehled o dění za vozem, ale už ne za přívěsem. Pro zvýšení bezpečnosti přichází Land Rover s řešením. Výhody systému ocení i majitelé koní. Sledujte názorné video, jak funguje třetí oko.

Land Rover Defender made in Slovakia

Jaguar Land Rover oznámil, že postaví továrnu na Slovensku. Podle dostupných informací bude ze závodu v Nitře vyjíždět nová generace legendárního terénního vozu Defender. Stane se tak v roce 2018. Proč padla volba zrovna na Slovensko?
Archiv článků s nálepkou Land Rover