Lexus

Lexus je výrobní divizí luxusních automobilů, patřící společně se Scionem do koncernu Toyota. Divize byla založena v roce 1989. Lexus je společně s mateřskou Toyotou průkopníkem v oblasti hybridních pohonů automobilů. Využívají a rozvíjejí technologii Hybrid Synergy Drive, která umožňuje downsizing objemu konvenčních spalovacích pohonů. 

Automobilka proslula v oblasti šetrnosti k životnímu prostředí a díky svým prvkům aktivní bezpečnosti udává směr, kterým se ubírají moderní automobily. Vozy této značky se prodávají v severní Americe, v Evropě, v Asii, na blízkém východě, v Oceánii, v Africe a v Latinské Americe. V USA je Lexus nejprodávanější značkou luxusních automobilů. V roce 2007 byl vyhlášen v J.D. Power and Associates společně s automobilkou Porsche za nejspolehlivější značku světa.

Modely Lexus na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

Lexus GS F – moderní superlimo s atmosférickým osmiválcem

F jako Fuji, Fuji Speedway. Pod kapotou atmosférický pětilitr s výkonem 477 koňských sil a na cenovce částka 2 559 000 Kč. Tradiční sportovní limuzíny, zejména ty německé, musí počítat s novým soupeřem.

TEST: Lexus NX 200t AWD – poprvé s turbem

Značku Lexus vnímá většina lidí jako výrobce, který se výrazně orientuje na hybridní pohon. My jsme ale dali přednost přeplňovanému zážehovému motoru s výkonem 238 koní. Pohon všech kol a luxusní výbava nechyběly.

Přehled žhavých automobilových novinek – jaro 2015

S příchodem jara můžete v České republice očekávat pěknou řádku zajímavých a rychlých aut. Vedle špičkových sportovních vozů a SUV najdete v přehledu několik „lidovek“ z kategorie hothatch. Tahle sezóna bude pěkně rychlá.

Lexus GS F  – míří na německé rivaly

Japonsko má mnoho tradic, ale ve výrobě sportovních limuzín prim rozhodně nehraje. Naopak takové Německo chrlí jedno super-limo za druhým. Inženýři v bílých pláštích se při tvorbě GS F museli tedy hodně zapotit. Zde je výsledek jejich práce.

Lexus RC F – když vás playstation přestane bavit

…ale zároveň se nechcete vzdát vymožeností digitálního světa, pak lze doporučit nejnovější sportovní Lexus. Vedle široké škály nastavení jízdních režimů nabízí dvě hlavní lákadla – náhon na zadní kola a atmosférický vidlicový osmiválec.
Archiv článků s nálepkou Lexus