Lotus

Lotus je britský výrobce sportovních a závodních vozů založený v Hethelu v hrabství Norfolk. Společnost je známá navrhováním a stavěním výrazných závodních a sériových vozů, které vynikají skvělou ovladatelností a extrémně nízkou hmotností. Tým Lotus se aktivně a velmi konkurenceschopně účastnil Formule 1 od roku 1958 do roku 1994. 

V roce 1986 byla společnost koupena firmou General Motors. 27. srpna 1993 GM prodala Lotus za 30 milionů liber lucemburské společnosti A.C.B.N. Holdings S.A., kterou kontroloval italský obchodník Romano Artioli, který také vlastnil Bugatti. Roku 1996 byl majoritní podíl v Lotusu prodán Protonu, malajskému výrobci automobilů. 

Společnost také nabízí své služby dalším automobilkám, například pro koncern GM navrhla a vyvinula čtyřválcový motor, který se uplatňuje ve vozech Opel, Vauxhall a Saab.

Modely Lotus na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

KIA Elan – Lotus made in Korea

Tenhle model od KIA Motors určitě neznáte, to byste museli být opravdovými znalci aut nebo kronikáři značky Lotus. To je důvod, proč jsme jej vyhrabali z hrobu automobilové historie. Není to žádná kopie, ale skutečný Lotus, jen ho nevyrobili Britové, i když původně…

Lotus Evora 400 – volba pro ty, kterým Evora S nestačí

Výkon se zvyšoval, zatímco hmotnost klesala. Čekali jste od téhle značky snad něco jiného? Věnujte chvilku nejrychlejšímu silničnímu Lotusu.

Lotus Elise S Cup – Street legal track machine v číslech

Po modelu Elise S Cup R přichází Lotus s lehce „umírněným“ modelem Elise S Cup. Z verze R si vypůjčil aerodynamiku, motor a propustku do silničního provozu. Za 1,5 milionu korun tak máte šanci vlastnit auto, které se blýskne na každém kousku asfaltu, kde jsou zatáčky. Jedno jestli to bude na okresce či na okruhu.

Sportovní auta s manuální převodovkou – je jich čím dál tím méně

Manuální převodovky mizí ze sportovních aut jako čokoládová poleva z nanuku uprostřed parného dne. Přinášíme vám přehled posledních mohykánů s pohonem zadních popř. všech kol, ve kterých najdete tři pedály a fofrklacek. Tady jsou.

Lotus Elise S Cup R míří na silnici

Lotus testuje silniční verzi původně závodního vozu Cup R. Rozdíl mezi závoďákem a street legal vozem je menší než si myslíte.
Archiv článků s nálepkou Lotus