McLaren

McLaren F1 je supersportovní automobil, navržený a vyráběný firmou McLaren Automotive mezi lety 1992 a 1998. Původní koncept navrhl Gordon Murray a také přesvědčil Rona Dennise, aby projekt podpořil a přibral k němu Petera Stevense pro návrh vnějšího vzhledu vozu. Nakonec bylo vyrobeno 6 prototypů a 100 sériových vozů všech verzí. 31. března 1998 stanovil rekord pro nejrychlejší silniční automobil na světě, když dosáhl 386 km/h. V lednu 2011 je McLaren F1 stále nejrychlejším nepřeplňovaným vozem na světě.

Vůz byl navržen a postaven tak, aby bez kompromisů kopíroval původní představy Gordona Murraye a používá proto převratnou konstrukci a technologie. Je lehčí a aerodynamičtější než většina jeho soudobých konkurentů i přes to, že uveze 3 pasažéry. Řidič sedí vpředu uprostřed (má dobrý výhled) a spolujezdci sedí po stranách za ním. Výkonný motor je závodně laděný, ale ne natolik, aby omezoval každodenní použití a komfort. 

Navzdory tomu, že nebyl navržen jako okruhový vůz, upravené vozy vyhrály několik závodů včetně 24 hodin Le Mans v roce 1995, kde soupeřili s účelově postavenými závodními prototypy. Britský magazín AutoCar po silničním testu v roce 1994 napsal o vozu F1: „McLaren F1 je nejlepším automobilem, co byl dosud vyroben pro veřejné silnice“ a že „F1 bude vzpomínána jako jedna z velkých událostí v historii automobilu a je možná nejrychlejším sériovým silničním vozem, jaký svět kdy uvidí.“

Zdroj: Wikipedia

Články          

Bruno Senna vás naučí řídit váš McLaren P1 GTR

McLaren představil svůj P1 GTR Driver Programme pro majitele těchto exkluzivních vozů. Zkušenosti, jak s vozy zacházet a vymáčknout z nich maximum, bude předávat Bruno Senna.

VIDEO: Záběry z testování McLarenu

Automobilka McLaren zveřejnila video z testů 570 S a 540 C, které probíhaly ve Švédsku a v Arizoně. Vozy prochází předprodukční fází testů, na podzim letošního roku se rozjede výroba.

VIDEO: Okruhový nářez s novým McLarenem 675 LT

Proč o tom zdlouhavě vyprávět, když to můžete vidět na videu. McLaren předvádí schopnosti nového modelu na závodní trati. Čekali jste snad něco jiného? Je to nářez, koukněte.

McLaren spustil konfigurátor 570S

Nový model 570S lze již specifikovat prostřednictvím webového konfigurátoru, takže klikněte, vyberte, pošlete, zaplaťte a čekejte na svůj sen.

McLaren 570S – základní model jde po krku 911 Turbo a Audi R8

McLaren představil svůj základní silniční model, který si ale z modelu 650S vypůjčil přeplňovaný osmiválcový motor, převodovku a karbonový monokok MonoCell. Novinka si bere na mušku německou konkurenci.
Archiv článků s nálepkou McLaren