MINI

Austin Rover Mini je vůz projektovaný britským konstruktérem řeckého původu Alecem Issigonisem. Toto vozidlo bylo na trh uvedeno v roce 1959. Na začátku 60. let 20. století se stalo jedním z nejoblíbenějších evropských vozů. 

Mini vstoupil na trh v době, kdy svět řešil tzv. suezskou krizi, byla drahá ropa a po malém autě do města byla poptávka. Na to zareagovaly značky Austin a Morris, pod těmito značkami se Mini později vyráběl. Hlavní konstruktér, již zmiňovaný Alec Issigonis, navrhl převratný způsob konstrukce tohoto bezesporu revolučního vozu. Typ konstrukce „vše vepředu“ – to znamená motor, náhon předních kol i převodovka. Převratné bylo i umístění motoru napříč, do té doby sériově vůbec neprodukované, které dávalo mnohem více prostoru pro posádku a umožňovalo co nejmenší rozměry vozu. 

Modely MINI na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

MINI Clubman – český ceník

Delší, širší, větší, ale přesto stále MINI. Nová generace Clubmanu vstupuje na český trh se třemi motorizacemi. Automobil přijde na český trh 31. 10. letošního roku. Zde jsou základní informace, fotogalerie a ceny pro české zákazníky.

Přehled luxusních novinek na IAA Frankfurt 2015

Přinášíme vám rychlý přehled luxusních a sportovních vozů, které se představí ve dnech 17.-27. září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

MINI Clubman – jedny dveře navíc

Nový Clubman pokračuje v tradici „kombíků“ od MINI. Místo netradičních bočních dveří na pravé straně se nová generace přiklonila ke konvenčnímu řešení. Dvoudílné dveře zavazadlového prostoru zůstávají.

MINI John Cooper Works (F56) – 1. jízda na okruhu

Akce The John Cooper Works Performance Academy nabídla první, a nutno říct, že šťavnatou, ochutnávku nového MINI ve vrcholné verzi JCW. Jezdili jsme na Autodromu v Sosnové. Zde jsou naše dojmy.

MINI John Cooper Works 2015 od 796 900 Kč

Nejostřejší MINI – model John Cooper Works – zná svou českou cenu. TopDrive vám přináší vybrané prvky příplatkové výbavy, technické údaje a pochopitelně bohatou fotogalerii.
Archiv článků s nálepkou MINI