Nissan

Nissan je japonská automobilová značka, jejíž původní název zněl Datsun. V dnešní době patří mezi jednu z nejproduktiv­nějším a zároveň jednu z největších značek v Japonsku. 

V roce 1911 byla založena firma „Kwaischinsha Motocar Works“ v Tokiu. V roce 1914 postavili první osobní automobil, ten nazývali „DAT“, podle iniciál z příjmení tří zakladatelů firmy – Den, Aoyama a Takeuchi. Roku 1918 přejmenovali firmu z „Kwaischinsha Motocar Co.“ na „DAT Motocar Co.“. Později se k tomuto novému názvu přidalo SUN, takže vznikl „DATSUN“. Datsun pro výrobu svých vozů založila novou firmu „Nissan Motor Co.“, která posléze propůjčila svůj název automobilům NISSAN. V čase 2. světové války byla výroba Nissanu pozastavena a obnovena hned po jejím skončení, což bylo poměrně brzo, již v listopadu 1945.

Automobily Datsun slavily velký úspěch v Americe, ale horší to bylo v Evropě, tady se tyto sportovní typy vozů prodávaly o dost méně. Naštěstí se vedení této automobilky nevzdalo a jako jediní vložili do evropského programu největší finanční částku. Zlomovým rokem bylo postavení továrny v britském Sunderlandu – 1984. Nissan se stále snaží preferovat technickou část vozidel nad vzhledem. V popředí jejich priorit stoji stále motor, převodovka a podvozek.

Modely Nissan na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

Nissan Z jako crossover – zrada, která se vyplatí

Ačkoliv je coupé 370Z stále atraktivní, ať už nadčasovým designem či hrubiánským pojetím, má své roky. Nissanem zamýšlený nástupce však bude mít podobu crossoveru. Bohužel pro nás fandy, bohudík pro pokladnu Nissanu. Motivace automobilky je jasná.

Proč Nissan GT-R podražil a jak je to s dostupností verze Nismo v ČR?

Model GT-R bedlivě sledujeme, a tak nám neuniklo, že je oproti minulému roku zhruba o 70 000 Kč dražší. Na otázku proč tomu tak je odpovídal pan Petr Kolář, PR manažer Nissan ČR. Dále nás zajímalo, jak je to s modelem GT-R Nismo na českém trhu.

Nissan Pulsar Nismo – krok správným směrem

Zdá se, že někdo v Nissanu dostal konečně rozum a místo zaměření na crossovery se vrací ke klasickému hatchbacku. Bylo jen otázkou času, kdy si nový Pulsar vezme do parády divize Nismo.

Nissan X-Trail – změna charakteru

Na český trh nově zamířilo nové ambiciózní SUV ze stáje Nissanu. Navazuje na své stejně se jmenující dva předchůdce. Ovšem z původního krabicovitého pracanta dostalo „Iksko“ modernější háv.

Elektromobil? Ne, děkuji, raději automobil

Dozrál čas na koupi elektromobilu? A dozráli jsme my? Žít ekologicky je v módě a co je módě bývá většinou drahé. Nad pokrytectvím současného světa přemýšlel Tomáš Čanda.
Archiv článků s nálepkou Nissan