Nürburgring

Nürburgring je německý motoristický okruh na kterém se pořádají automobilové a motocyklové závody. Okruh se nachází v blízkosti hradu Nürburg. Přírodní okruh dlouhý asi 23 km, na kterém se konala Grand Prix Německa, byl v roce 1976, po havárii Niki Laudy, zrušen. Nahradil ho nově vybudovaný okruh nazývaný také jako „Nový Nürburgring”, který hostil kromě Velké ceny Německa také Grand Prix Evropy a Grand Prix Lucemburska.

Zdroj: Wikipedia

Články          

Nové Porsche Panamera Turbo je na Severní smyčce stejně rychlé jako Gallardo či Lexus LFA. No a?

O čem vypovídá nejrychlejší kolo s časem 7:38 min. na legendárním Nürburgringu, kterého dosáhla nová Panamera Turbo? Že je to bezpochyby rychlé auto … ale to je tak asi všechno.

VIDEO: Jak automobilky testují na Nordschleife

Jezdí rychle, pomalu, na hraně i za hranou. Následující video poodhaluje, jak pracují testovací řidiči automobilek na Nürburgringu-Nordschleife.

VIDEO: Aston Martin Vantage GT12 na Nürburgringu

Aston Martin Vantage GT3 alias GT12 se proháněl po Nürburgringu. Koukněte, jak funguje na závodní trati a zaposlouchejte se do řezavého zvuku jeho dvanáctiválce.

KOMENTÁŘ k zákazu měření časů na Nürburgringu

S rekordy na Nürburgringu, resp. na Nordschleife, je do konce roku, ale dost možná i natrvalo, amen. Bezpečnosti prospěšné opatření lze v širších souvislostech považovat za jistý hřebíček do rakve legendárnímu okruhu.

Když miluješ Nürburgring, není co řešit

Představil bych se jako člověk, který má rád auta a vše kolem nich. Jízda na okruhu je můj způsob relaxace a trávení volného času. Měl jsem možnost vyzkoušet si i amatérský závod do vrchu, což mě také nadchlo. Hledání limitů mých a limitů auta je pro mne velkou výzvou.
Archiv článků s nálepkou Nürburgring