Porsche

Německý výrobce sportovních aut. Automobilku založil roku 1931 vratislavický rodák Ferdinand Porsche. 

Porsche má pověst výrobce špičkových sportovních vozidel, které jsou navzdory svému vysokému výkonu spolehlivé a poddajné pro denní užití, a také vysoké výrobní kvality a životnosti. V květnu 2006 bylo Porsche oceněno prvním místem za nejprestižnější luxusní automobilovou značku Institutem Luxusu, New York; dotazováno bylo více než 500 domácností s hrubým ročním příjmem nejméně 200 000$ a čistým jměním nejméně 750 000$.

Modely Porsche na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

Porsche 964 RS – když seženeš, tak nezaplatíš

Dlouho přehlížená řada 964 modelu 911 je nyní v kurzu. Obyčejná Carrera 2 s manuální převodovkou je horkým zbožím. Co teprve na kost oholená Carrera RS? Připomeňme si tento trochu přehlížený model, který Porsche vyrábělo jen pro skutečné masochisty.

Nové Porsche Panamera Turbo je na Severní smyčce stejně rychlé jako Gallardo či Lexus LFA. No a?

O čem vypovídá nejrychlejší kolo s časem 7:38 min. na legendárním Nürburgringu, kterého dosáhla nová Panamera Turbo? Že je to bezpochyby rychlé auto … ale to je tak asi všechno.

Porsche 911 Turbo 2016 – Porsche potvrzuje svou pozici průkopníka v přeplňování

Zvýšení výkonu se dosáhlo úpravou sacích traktů v hlavách válců, novými vstřikovači a vyšším tlakem vstřikovaného paliva. 911 Turbo dosahuje s novými turbodmychadly s většími kompresorovými koly výkonu 540 resp. 580 koní. Motory jsou vybavené funkcí dynamického udržování plnicího tlaku.

VIDEO: Největší nepřítel koncentrace za volantem – textové zprávy

I pan Řidič jako Mark Webber ví, že psaní a čtení esemesek za volantem je nejlepší cestou do průšvihu. Na tenhle zlozvyk umí u Porsche upozornit a zároveň přihřát polívčičku 911 GT3 Cup.

Příští generace Porsche 911 GT3 nabídne opět manuální převodovku

Obhajovat pokrokem změnu osvědčených věcí nemusí být zpravidla ta správná cesta. Dva roky moudrým hlavám v Porsche trvalo pochopit, že majitelům 911 GT3 opravdu chybí manuální převodovka. Proto u příští generace hodlají chybu napravit.
Archiv článků s nálepkou Porsche