Škoda

ŠKODA AUTO a.s. je největší český výrobce automobilů sídlící v Mladé Boleslavi. Navazuje na společnost Laurin & Klement, založenou roku 1895. Ta byla v letech 1925–1945 součástí koncernu Škoda, v letech 1945–1990 působila pod názvem AZNP Mladá Boleslav (stále však užívala značku Škoda) a od roku 1990 je pod názvem Škoda Auto součástí koncernu Volkswagen Group. V roce 2008 byla největší českou firmou podle tržeb a se zhruba 26 tisíci zaměstnanců je čtvrtou největší českou firmou podle počtu zaměstnanců.

Modely Škoda na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia
Autorizovaný dealer ŠKODA v Praze

Články          

Kombík 4×4 s cenou 500 tis. až 1 mil. korun

S nadcházející zimou vám přinášíme přehled kombíků s pohonem všech kol, které se aktuálně prodávají na českém trhu. Zaměřili jsme se na vozy nižší střední a střední třídy.

Škoda Octavia RS 4×4 – „eReSo“ poprvé ve čtyřkolce a s dieselem

Krátce po představení modelu Octavia RS 230 přichází Škoda s další novou verzí modelu RS, tentokrát s pohonem všech kol. Čtyřkolka je k dispozici s motorem 2,0 TDI a šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Známe už i cenu.

Škoda Superb Combi – ceník

Škoda-Auto zveřejnila ceník nového Superbu v provedení kombi. TopDrive.cz vám ho servíruje na váš monitor.

Legendy na Legendách

Co nás zaujalo na druhém ročníku automobilových slavností v blázinci? Jednak skutečné závodní legendy, okruhové i soutěžní, a pak vozy jako BMW M1 a koncept BMW Turbo.

Chci vyšší výkon nejen motoru, zn. kvalitně

Více než rok a půl od optimalizace řídící jednotky od BSR a více než 60 000 najetých kilometrů. Zhruba tolik se událo od mého prvního příspěvku. V tomto šestém díle se zaměřím na servis podvozkových dílů.
Archiv článků s nálepkou Škoda