Subaru

Subaru je japonská automobilová značka a zároveň automobilová divize japonského koncernu Fuji Heavy Industries. 

Historie značky Subaru je spojená se vznikem letecké laboratoře v roce 1917, kterou založil Čikuhei Nakadžima. V roce 1931 se společnost přejmenovala na Nakajima Aircraft Company a stala se v období 2. světové války největším japonským výrobcem vojenských letadel. V roce 1946 vzniká reorganizací Nakajima Aircraft Company společnost Fuji Sangyo, která začíná vyrábět skútry Fuji Rabbit. První automobil Subaru (model Subaru P1) byl vyroben v roce 1954.

Modely Subaru na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedia

Články          

Kombík 4×4 s cenou 500 tis. až 1 mil. korun

S nadcházející zimou vám přinášíme přehled kombíků s pohonem všech kol, které se aktuálně prodávají na českém trhu. Zaměřili jsme se na vozy nižší střední a střední třídy.

Subaru WRX STI S207 – nedostižný sen Evropana

Evropané znají jen základní STI, ale v rodném Japonsku nabízí Subaru další vylepšené verze. Jednou z nich je S207. Takhle vypadá poslední generace, nad kterou můžeme opět jen slintat.

10 nejlepších aut na okruh

Jezdíte rádi po okruhu? Pak pravděpodobně vlastníte jedno z následujících deseti aut. Pokud ne, tak je na vaší straně něco špatně.

Subaru BRZ STI Performance – další koncept, který jen slibuje

Zhruba tři roky nám Subaru slibuje plnohodnotnou STI verzi. A ta nepřichází a nepřichází. Můžeme tedy koncept STI Performance brát vážně, nebo se z těch lákavých komponent stane trezorová záležitost?

Driftování na sněhu s TopDrive.cz

Jste mistři volantu? A to i na sněhu? O tom, že učený z nebe nespadl, se přesvědčili účastníci zimního driftování, které jsme pro ně připravili v rakouském Lungau. Čtěte, proč není jízda smykem hřích.
Archiv článků s nálepkou Subaru