Ušetřete

Volvo

Volvo Cars (švédsky Volvo Personvagnar) je švédský výrobce osobních automobilů. Byl založen roku 1927 jako divize firmy SKF, která se zabývá výrobou ložisek, do roku 1999 byl ve vlastnictví koncernu Volvo. Poté, co Ford Motor Company prodal Aston Martin, Jaguar a Land Rover, bylo Volvo jedinou součástí bývalé skupiny Premier Automotive Group, která zůstala v držení amerického koncernu. Dopad automobilové krize a špatný obchodní stav mateřské společnosti Ford Motor přinutil americkou společnost prodat i tuto značku. Ford koupil Volvo Car v roce 1999 za 6,5 miliardy dolarů a v roce 2010 ho prodal čínské automobilce Geely za 2 miliardy dolarů. 

Volvo klade velký důraz na aktivní i pasivní bezpečnost.

Modely Volvo na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedie

Články          

Volvo V60 Cross Country  – oplastovaný kombík se zvýšeným podvozkem klepe na dveře

Na autosalonu v Los Angeles představí Volvo svůj model V60 v provedení Cross Country, tedy kombi se zvýšeným podvozkem. Novinka by neměla zklamat vyznavače outdoorových sportů. Pohon všech kol ale nebude samozřejmostí.

Volvo XC90 2015 – nová kapitola efektivity a bezpečnosti

Volvo představilo druhou generaci velkého SUV, model XC90. Vůz nastavuje novou laťku v oblasti bezpečnosti tak vysoko, že řidič je spíše pasažérem. Prohlédněte si luxusem napěchovaný sedmimístný vůz detailně.

Volvo Concept Coupe vás navnadí na své sportovní tvary

Že Volvo dbá na design, není žádná novinka, teď ale nastává čas pro změnu vzhledu dalších nových vozů Volvo. Milníkem by se měl stát právě koncept Coupe připravený pro frankfurtský autosalon.

Kupujeme nové Volvo S60

Vzali jsme ceník Volva, vybrali sedan střední třídy a začali počítat, na kolik by takový automobil se slušnou výbavou vyšel.

Volvo slaví šedesátiny svých kombíků

Značka Volvo si letos připomíná celých šedesát let od vzniku svého prvního modelu s karoserií kombi. Byl jím v roce 1953 model Duett. Pro shrnutí šesti desítek let tradice si připomeňme pětici nejzásadnějších kombíků od Volva.
Archiv článků s nálepkou Volvo