Volvo

Volvo Cars (švédsky Volvo Personvagnar) je švédský výrobce osobních automobilů. Byl založen roku 1927 jako divize firmy SKF, která se zabývá výrobou ložisek, do roku 1999 byl ve vlastnictví koncernu Volvo. Poté, co Ford Motor Company prodal Aston Martin, Jaguar a Land Rover, bylo Volvo jedinou součástí bývalé skupiny Premier Automotive Group, která zůstala v držení amerického koncernu. Dopad automobilové krize a špatný obchodní stav mateřské společnosti Ford Motor přinutil americkou společnost prodat i tuto značku. Ford koupil Volvo Car v roce 1999 za 6,5 miliardy dolarů a v roce 2010 ho prodal čínské automobilce Geely za 2 miliardy dolarů. 

Volvo klade velký důraz na aktivní i pasivní bezpečnost.

Modely Volvo na TopDrive.cz

Zdroj: Wikipedie

Články          

Otřese nové Volvo S90 prémiovým segmentem? Luxus mu nechybí…

Model S90 představuje pro společnost Volvo Cars obrovský skok kupředu. Švédský výrobce automobilů, proslulý především svými vozy SUV a kombi, dává uvedením Volva S90 najevo, že se s touto výraznou manažerskou limuzínou chystá otřást celým prémiovým segmentem.

Driftování na sněhu s TopDrive.cz

Jste mistři volantu? A to i na sněhu? O tom, že učený z nebe nespadl, se přesvědčili účastníci zimního driftování, které jsme pro ně připravili v rakouském Lungau. Čtěte, proč není jízda smykem hřích.

10 nejrychlejších kombíků

Jsou to sice rodinná auta, ale každé Porsche se před nimi třese strachy. Tahle auta mají výkony skutečných sporťáků a umí letět rychlostí 250 km/h a víc. Protože jste fajnšmekři, dali jsme pro vás dohromady desítku nejrychlejších kombíků posledních dvaceti let.

Volvo V60 Cross Country  – oplastovaný kombík se zvýšeným podvozkem klepe na dveře

Na autosalonu v Los Angeles představí Volvo svůj model V60 v provedení Cross Country, tedy kombi se zvýšeným podvozkem. Novinka by neměla zklamat vyznavače outdoorových sportů. Pohon všech kol ale nebude samozřejmostí.

Volvo XC90 2015 – nová kapitola efektivity a bezpečnosti

Volvo představilo druhou generaci velkého SUV, model XC90. Vůz nastavuje novou laťku v oblasti bezpečnosti tak vysoko, že řidič je spíše pasažérem. Prohlédněte si luxusem napěchovaný sedmimístný vůz detailně.
Archiv článků s nálepkou Volvo